ormantikAnkara’dan Zehra

27 yaşındayım. 2 senelik evliyim. Kaynanamgil hergün eşime telefon açıp onun sevdiği yemekleri pişirdiğini söyleyerek akşam gelmesini istiyor. Eşim de her akşam gidelim diye tutturuyor. Önceleri gidiyodum ama analı oğullu bunu alışanlık haline getirdiler. Yorgun argın iş dönüşü her akşam kaynanamgile gitmek zoruma gidiyo. Bide hamileyim. Çocuk olduktan sonrada böyle yaparsa nasıl bi tavır almalıyım. Bana akıl verirmisiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Ormantik Ördek

Bunu sorun haline getirmeyin. Kadın belli ki çocuğunu ve gelinini özlüyor. İkinizde çalışıyorsunuz diye yemeklerini yiyip evlerine öyle gitsinler diye düşünüyor olmalı. Çocuk olunca zaten birçok şey değişecek. Belki de çocuğunuza anneniz bakacak. Anne olmak sevgidir emektir. Bazen abartılı davranıyor olabiliriz ama sevgi karşısında tavır almak gerektiğine inanmıyorum. Sevginin ilacı yine sevgidir. 

İyi bayramlar…

One thought on “Ankara’dan Zehra

  1. Bende yeni evliyim zehracım ama ben olsam gitmezdim bunuda güzellikle eşime anlatırdım.Belliki kayınvaliden yalnız kalmak istemiyor ama sizin artık bir aile olduğunuzu ve arada sırada onlarla olabileceğinizi bilmeliler,o evin hanımı sensin ve eşin senin yemeklerini yemeli bence.Tavırla değil ama güzellikle bu işi çözmelisin.

    1. 🙂 Sevgili Esra sefalar getirdin. Öncelikle sana kocaman mutlu bir evlilik diliyorum… Aslında düğüm erkekte çözülüyor. Erkek; annesini ve karısını hoş tutarsa hiç sorun kalmaz :))) iki kadın nasıl idare edilir o da ayrı bir olay tabi. Erkeklerin işi de zor. Zor işler zor. Sevgiler:)

Bir cevap yazın